Tuotteet
Lämmönvaihtimen putken puhdistuskone
Käytetään lämmönvaihtimen putken puhdistukseen
0-1400rpm nopeus säädettävissä
6,35 mm-25,4 mm putki sovellettavissa
550 W:n puhdistusteho
7.6m akseli * 2kpl
20m veden tuloaukko
yleinen pyörä- ja jalkakytkinrakenne
Hinta: $ 950-$ 1200
Toiminto
KT-202 Jäähdytinputken puhdistuslaitteet
1, Harjaus eteen- ja taaksepäin-toiminto, syvä kalkinpoisto ja estä juuttuminen.
2, Soveltuu lauhduttimien kupariputkien eri halkaisijoihin, jotka voivat tehokkaasti puhdistaa mittakaavan, ruosteen jne.
3, 0-1400r/min portaaton nopeuden säätö, Nopeutta voidaan säätää välillä 0 - 1400 rpm. Normaaleissa työolosuhteissa nopeus voidaan säätää keskitilaan, tällä hetkellä nopeus on noin 900 rpm; jos on erityisen vaikea käsitellä Käyttötilan nopeutta voidaan säätää 600 rpm: iin ja nopeus voidaan säätää 1400 rpm: iin yksinkertaisissa työolosuhteissa puhdistusnopeuden parantamiseksi.
4, taipuisa akseli tulee suoraan veteen isännän suojaamiseksi
5, Taipuisa akseli on irrotettava ja helppo huoltaa, mikä pidentää joustavan akselin käyttöikää
6, Cart-tyylinen muotoilu: kärryn rungon muotoilu, helppo siirtää, huoleton ja työvoimaa säästävä;
Packing-luettelo
| pääyksikkö | 1kpl |
| taipuisa nailonpäällysteinen akseli | 7.6m * 2kpl (halkaisija 10mm / 12mm) |
| Nylon harja | 10kpl |
| vesijohto | 20m * 1kpl |
| jalkakytkin | 1kpl |
Miksi meidän pitäisi puhdistaa putkia?
Jäähdytin on kriittinen osa vesijärjestelmän kiertokulkua. Jäähdyttimen puhtaudella on valtava vaikutus koneen lähtötehokkuuteen. Putkistot ovat alttiita lietteelle, mineraalien skaalaukselle, erityyppisille roskille jne. Nämä putkien likaantumismekanismit estävät jäähdytysveden virtausta, vähentävät lämmönsiirtoa ja vahingoittavat putkien pintoja. Putkijohtojen saastumisen lopputuloksena on vähentää lämmönvaihtotehokkuutta, mikä johtaa alhaiseen työtehokkuuteen. Koneen pitkäaikainen toiminta tässä ympäristössä lisää koneen menetystä ja lyhentää käyttöikää.
Sovellus:

UKK:
K1: Oletko valmistaja vai kauppias?
A1: Olemme valmistaja, tehdas sijaitsee Gongtou Chuangzhitiandin teollisuuspuistossa, Hefeissä, Anhuin maakunnassa, täydellisellä laitetekniikalla, kokeellisilla ja valmistusosastoilla, tervetuloa vierailulle.
Q2: Entä jos henkilökunnallamme ei ole kokemusta putkien puhdistamisesta koneella?
A2: Tarjoamme toimintavideokursseja. Jos käytön aikana ilmenee ongelmia, voit ottaa meihin yhteyttä milloin tahansa. Kokenut insinöörihenkilöstömme tarjoaa sinulle ratkaisuja todellisen tilanteesi mukaan.
Q3: Kuinka valita puhdas harja ja akseli?
A3: putken sisähalkaisija ≥ harjan halkaisija > joustava akselin halkaisija
Tärkeintä on mitata putken sisähalkaisija, tarjoamme sopivan harjan ja joustavan akselin kokosi mukaan.
| Tuotteen nimi | Jäähdyttimen putken puhdistuslaitteet |
| Mallin nro. | KT-202 |
| Valta | 550w |
| Jännite | 220-240v/110v/120v vaihtoehto |
| Taajuus | 50HZ / 60HZ |
| Siveltimen nopeus | 0-1400rps portaaton säädettävä |
| Kuilu | 7.6m * 2kpl |
| Sovellettava kanava-alue | 6,35 mm-25,4 mm |
| Paino | 27,5 kg |
Suositut Tagit: lämmönvaihtimen putken puhdistuskone, Kiina, tehdas, hinta, halpa, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Saatat myös pitää
Lähetä kysely



